Nabídka pro nové členy

Autor: Dita Fialová <fialova@jetti.cz>, Téma: Informujeme, Vydáno dne: 08. 02. 2023

Nabízíme volné místo člena dobrovolníka do stáje, která se věnuje hiporehabilitaci a rekreačnímu ježdění.K dispozici máme čtyři koně, dva pony plemene cob a hucul, jednoho anglického plnokrevníka a slezského norika. S koňmi pracujeme ze země i ze sedla. Dobře zvládají terény jak samostatně, tak i s ostatními koňmi, základní jízdárenskou práci, lehkou kavaletovou a skokovou práci a práci na lonži. Jsou to hodní a vychovaní koně, kteří pracují hlavně s hendikepovanými klienty. Nekopou, nekoušou, ochotně spolupracují s dospělými i dětmi.

Dobrovolníkem by měla být dospělá osoba se zkušenostmi s koňmi, schopná samostatného obstarání koní. Jedná se nám zejména o systematickou práci s koňmi pod sedlem, na lonži, případně i na ruce. Vítáme např. i maminky na mateřské dovolené. K dispozici máme vhodné prostory pro děti – klubovnu s hračkami, dětské hřiště a pony pro jejich svezení. Každý, kdo je časově flexibilní, je u nás vítán.

Za možnost pobytu u koní a práci s nimi bychom potřebovali pomoci s večerním krmením ve vybraný všední den, s občasnými službami o víkendu a při akcích pro veřejnost. Za aktivní pomoci ve stáji nabízíme možnost tréninkových hodin pod dozorem instruktora jezdectví.

Rádi si s vámi domluvíme osobní schůzku a provedeme vás areálem našeho spolku. Těšíme se na vás ve Stáji Rozárka, z. s., na Bykáni u Kutné Hory

Emailový kontakt pro případné zájemce: stajrozarka@centrum.cz