Exkurze pro organizované skupiny

Autor: Dita Fialová <fialova@jetti.cz>, Téma: Informujeme, Vydáno dne: 14. 03. 2017

Školám a školkám, dětským centrům i jiným výchovným, vzdělávacím, sociálním nebo zdravotnickým zařízením, které sdružují a pečují o děti a mládež, nabízíme k využití náš bezbariérový areál. V areálu máme k dispozici dětské hřiště (domeček s klouzačkou, houpačky, hravé lavičky a pískoviště), posezení, šatnu, klubovnu i sociální zázemí.Můžete si u nás hrát, odpočívat, pozorovat koně na pastvinách, opéct buřty, ale i provádět výuku a výchovu.

Nabídka je ideální pro celodenní výlet skupin (doprava je možná vláčkem přímo do stanice Bykáň, autobusem nebo vlastními dopravními prostředky), výuku přírodopisu nebo vlastivědy, lze inscenovat zábavná tematická dopoledne/odpoledne, lze využít prostředí pro projektové vyučování, kreativitě a fantazii se meze nekladou.

Dle Vašeho přání můžeme zajistit výuku v oblasti etologie a ekologie našimi instruktory (pedagogy). Velmi žádané jsou povídání při obyčejném pozorování koní ve stádě na pastvině. Stádo má svou hierarchii, každý kůň má své postavení a tato struktura nám následně umožňuje vysvětlovat role a vztahy ve společnosti, důležitost přátelství a rodiny, empatie, pocitu sounáležitosti a členství ve skupině, potřebu sdílet a respektovat.

Taktéž na vaši žádost můžeme připravit koně a poníky k ježdění.

Termín: středy dle zájmu

Cena: pouze jízdy na koních a výuka našimi instruktory, dle dohody

LETÁČEK - ZDE